Pokój dla Malucha

Rodzice pewnego maluszka powierzyli mi za zadanie zaprojektowanie pokoju dla ich synka. Miało być jasno i przytulnie. Jest dużo bieli, a kolorem dodatkowym został żółty i odcień beżu.

Najważniejsze w pokoju dla dzieci jest stworzenie dużo miejsca na przechowywanie zabawek, oraz przestrzeni do zabawy, a także strefy snu, która pozwoli dziecku się wyciszyć i odpocząć.

Przy łóżeczku zastosowałam ciekawą formę z tapicerowanych paneli, która nie tylko urozmaica przestrzeń, ale również zapewnia bezpieczeństwo i chroni maluszka przed uderzeniem główką w ścianę.
W pokoiku znajdzie się worek do siedzenia, stoliczek z krzesełkami oraz półki na książeczki, które będą miały widoczne okładki książek.

Do ocieplenia przestrzeni dodałam także dywan, na którym zawsze wygodniej jest się bawić.
Zamieniona zostanie lampa główna, by dać więcej światła oraz dodałam kinkiet, by wieczorem przed zaśnięciem włączyć delikatniejsze światło, przyjemniejsze dla nadchodzącego snu.

Na prośbę mamy dodaliśmy kilka ciekawych naklejek oraz plakatów ze zwierzątkami i lasem brzozowym. Szafa zostanie wykonana przez stolarza na wymiar.

Pokój jest utrzymany w pastelowych barwach, które pasują i do chłopca i dziewczynki. Wnętrze jest bardzo uniwersalne i ogromnie liczę na to, że chłopczykowi się spodoba jego własny pokoik.